Biz Kimiz?


Bu site, 16-19 Kasım tarihleri arasında Beyrut’ta gerçekleşen Direnişi Desteklemek İçin Uluslararası Beyrut Konferansı‘nın Çağrı Metni’nin yayınlanmasının hemen ertesinde Türkiye’den konferansa katılımın koordine edilmesine yardımcı olmak amacıyla yayına başladı.

Konferans belgelerini, izlenimlerimizi, görsel materyalleri bir araya getirecek bir iletişim noktasına ihtiyaç duyulunca site, konferans ertesinde bu amaca uygun olarak yenilendi.

Beyrut’ta 1 Aralık’ta başlayan gösterilerle birlikte günlük haber derlemeleri de yayınlamaya başladık.

Sitemiz, Lübnan halkıyla ve onun direnişi ile dayanışma içinde olmak isteyen savaş karşıtlarının, anti-emperyalistlerin, dayanışma gönüllülerinin katkısına ve katılımına açıktır.

Yazıların altına yorum ekleyebilirsiniz. Haber, analiz, inceleme yazılarınızı, görüş, eleştiri ve önerilerinizi e-posta yoluyla bize iletebilirsiniz.

Not: Beyrut Konferansı’na birlikte katılım için inisiyatif gösteren kurum ve kuruluşlar şunlardı:

TAYAD, Halkların Ortadoğu Projesi Koordinasyonu, Temel Haklar Federasyonu, Lübnan İçin Elele, Emek Partisi (EMEP), Ezilenlerin Sosyalist Platformu (ESP) Sosyalist Emek Hareketi (SEH) Toplumsal Özgürlük Platformu, Sosyalist Dayanışma Platformu (SODAP), Amargi Kadın Kooperatifi, Özgür Eğitim Platformu, Öğrenci Postası Gazetesi, Feminist Hareket Dergisi, İdil Kültür Merkezi, Grup Yorum, Sosyalist Gençlik Derneği (SGD), Evrensel Gazetesi, Atılım Gazetesi, Samandağ Cemre Gazetesi, Öğrenci Postası Gazetesi, Feminist Hareket, Bilinç ve Eylem, Red, Kaldıraç ve Birleşik İşçi dergileri.

Reklamlar

2 Yanıt

 1. Mukavemet
  Mukavemet, cisimlerin çeşitli dış etkiler ve bu dış etkilerin neden olduğu iç kuvvetler karşısında gösterecekleri davranış biçimini inceleyen bilim dalıdır. Mekanik biliminin bir alt kolu olan mukavemet bilimi rijit olmayan (şekil değiştirebilen) cisimlerin mekaniği olarak da tanımlanabilir. Rijit cisimler mekaniği, cisimlerin üzerlerine etkiyen dış tesirler ile şekillerini değiştirmediğini kabul ederken, rijit olmayan cisimler mekaniği şekil değiştirmeleri de gözönüne alır.
  Mukavemet bilimi birçok mühendislik dalının temel konularındandır. Uygulamada; İnşaat, makine, gemi inşaat, havacılık mühendisliği gibi alanlarda yaygın olarak kullanılır. Bir bina kolonunun, uçak kanadının veya makine dişlisinin maruz kalacakları tesirlere dayanabilecek şekilde tasarlanması mukavemet biliminin uygulamalarına örrnek olarak verilebilir.
  Köken
  Mukavemet sözcüğü dilimize Arapçadan geçmiştir. Dayanma, karşı durma, karşı koyma, direnme, direniş, dayanırlık, direnç olarak Türkçeye çevirilebilir.. Bir bilim dalı olarak ülkemizde önceleri ‘’Cisimlerin Mukavemeti’’ olarak adlandırılmış, sonraları ise sadece ‘’Mukavemet’’ olarak adlandırılması yaygın kabul görmüştür. Günümüzde mühendislik dallarında okutulan bu bilim dalı dersleri ‘’Mukavemet’’ olarak adlandırılmaktadır.
  Kapsam
  Mukavemet bilimi genel olarak aşağıdaki konuları inceler.
  • Gerilme
  • Eksenel Yüklemede Gerilme Şekil Değiştirme
  • Burulma
  • Burkulma
  • Kırılma
  • Basit Eğilme
  • Enine Yükleme
  • Gerilme ve Şekil Değiştirme Dönüşümleri
  • Kiriş ve Mil Tasarımı
  • Kolonlar ve Kolon Tasarımı
  • Plastik-Elasto Plastik Şekil Değiştirme
  • Bileşik Eğilme Halleri

  siz mukavemet seniz bizde mukavemeti yaratan ALLAHIN kullarıyız

  sansürcü zihniyet ne olacak….

  düşünce özgürlüğünden yana olmayanlar elbette kaybetmeye mahkumdurlar

  biraz demokratik olun

  benim siteye şiiler ne yorumlar yaptıda ben hiçbirini engellemedim çünkü ben düşünce özgürlüğüne inanıyorum

  örnek olarak bakabilirsiniz

  http://otvav.wordpress.com/2007/01/09/ey-sia-mensubu-siiler-neden-icinizdekileri-gizliyorsunuzda-ikili-oynuyorsunuz-korkuyormusunuz-yoksa/#comment-267

  bundan sonra size yorumda yapmıyacam çünkü yorumlarımı sansürlüyorsunuz..

  siz sitenizin adını mukavemet eğilde sansürcüler yapın bence

 2. EY ! MÜSLÜMANLAR KAFİRLERİ DOST EDİNMEYİN…
  RESUL ALLAH (S.A.S.) DERKİ ; ” KÜFÜR TEK MİLLETTİR.”
  VE ; BİZ GÜCÜ ALLAH ‘TAN DİLERİZ…
  BİZİM İÇİN KAPİTALİSTTE-KOMÜNİSTTE-FAŞİSTTE AYNI KEFEDEDİR…KAFİRLERLE – ATAİSTLERLE – MÜNAFIKLARLA MÜCADELEMİZ SÜRECEKTİR.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: