Kitap Önerisi: Hizbullah/Bir Hareketin Anlatılmamış Öyküsü

Kitap Önerisi: Hizbullah/Bir Hareketin Anlatılmamış ÖyküsüKesit yayınları Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım tarafından kaleme alınan “Hizbullah/Bir Hareketin Anlatılmamış Öyküsü” adlı kitabı Türkçeye kazandırdı.  İçerden bir bakışla Hizbullah hareketini anlatan kitapta İsrail’le ilişkiler, savaş ve çatışmaların iç yüzü, Lübnan’da Hizbullah’ın konumu, MOSSAD ajanlarının Hizbullah liderlerine yönelik suikast girişimleri, İran-Hizbullah ilişkileri bütün boyutlarıyla incelenirken; okuyucu Ortadoğu ve Lübnan’a önyargısız ve insaflı bir geziye davet ediliyor..

.90 YTL fiyatından satışa sunulan kitabın arka kapak yazısında şu cümlelere yer veriliyor:

Kitap Önerisi: Hizbullah/Bir Hareketin Anlatılmamış Öyküsüİsrail’in saldırı, yok etme ve sürekli yayılma politikalarına karşı başka bir alternatif bulamamış insanların cesetlerinden, ölüm kusan bombaların hayalet şehir haline çevirdiği Lübnan’ın küllerinden doğan bir hareket Hizbullah. İran İslam Devrimi’nden de güç alarak kurulan örgütün Batılı basın yayın organlarında terörist bir hareket mi yoksa bir direniş hareketi mi olduğu yıllarca tartışıldı. Örgüt, uluslararası arenada ve medyada yok sayıldı, arkasında karanlık güçlerin olduğu, hatta İsrail tarafından gizlice desteklendiği bile iddia edildi. Ancak Hizbullah bu iddiaların hiç birisine aldırmadı, işgale karşı direniş ve ezilenlerden yana olma politikasını ısrarla sürdürdü. Bu politikalar meyvelerini vermeye başladı, Hareketin lideri Hasan Nasrallah karizmatik kişiliği ve Che Gouvera’vari misyonuyla Ortadoğu halklarının gönlünde taht kurdu. Saddam’ın Bağdat düşerken yaptığı abartılı açıklamalar ve kitleleri hayal kırıklığına uğratan tavırlarının tam tersine Nasrallah, hiçbir zaman yapmadığı ya da yapamayacağı bir şeyi söylemedi. “Size zafer vaat ediyorum” sloganıyla bütün ezilenlerce benimsenen Nasrallah, şu an Latin Amerika başkentlerinden Moskova’ya, Fas’tan Malezya’ya kadar her dinden binlerce insanın umudu oldu.

Elinizdeki bu kitap Hizbullah Genel sekreteri Hasan Nasrallah’ın sağ kolu ve hareketin ikinci adamı Naim Kasım tarafından kaleme alındı. İçerden bir bakışla Hizbullah hareketini anlatan bu kitapta örgüt hakkında şu ana kadar hiç bilinmeyen gerçekler büyük bir ustalıkla anlatılıyor. İsrail’le ilişkiler, savaş ve çatışmaların iç yüzü, Lübnan’da Hizbullah’ın konumu, MOSSAD ajanlarının Hizbullah liderlerine yönelik suikast girişimleri, İran-Hizbullah ilişkileri bütün boyutlarıyla kitapta incelenirken okuyucuya Ortadoğu ve Lübnan’da önyargısız ve insaflı bir geziye davet ediyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: