Seyyid Hasan Nasrallah: Direniş Cephesi İsterse Hükümeti Yarın Devirebilir

NasrallahHizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah hükümet karşıtlarının istemeleri halinde Sinyore hükümetini hemen yarın devirebileceklerini; ama toplumdaki sükuneti korumak için bunu yapmadıklarını belirtti. El-Menar televizyonuna telefon aracılığıyla bir demeç veren Nasrallah, “Muhalifler, isteselerdi daha ilk gün bu yasa dışı hükümeti devirebilirlerdi. Bu hükümetin şimdiye kadar düşmemiş olmasının sebebi, arkasındaki uluslararası destekten kaynaklanmıyor; zira hükümeti devirme iradesine sahip olan bir halka karşı uluslararası destek hiçbir hükümetin devrilmesine engel olamaz” dedi.
“Bugün bu yasa dışı hükümetin düşmesini önleyen tek şey muhaliflerin barış ilkesine bağlı olması ve ülkenin bir iç savaş ortamına sürüklenmesini istememesidir” diyen Nasrullah, dün gerçekleştirilen grevle ilgili olarak da “Muhaliflerin dünkü grevi, onların birlik ve beraberliğinin ve yasalara bağlılığının bir ispatı olmuştur” diye konuştu.

Dünkü grevin Paris Konferansı’nı engellemeye dönük olmadığını da söyleyen Nasrullah, Sinyore hükümetini bir “milis hükümeti” Fransa Cumhurbaşkanı Chirac’ı da Sinyora hükümetinin “manevi lideri” olarak niteledi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: