Yeni konferanslar düzenlenmeli

Gözde Mutlucan – HOP/EHP Gençliği

Bence konferans gayet olumlu geçti. Lübnan’da tanıklık yapmamız da çok değerliydi. Kafilede bulunan öğrenci arkadaşlarla dönüşte üniversitelerde nasıl bir çalışma yürütebileceğimizi  konuşmaya başladık bile. Gördüklerimizi ve İsrail saldırısına kayıtlarla kanıtlarla birebir tanıklık ettiklerimizi üniversitelere yaymaya çalışacağız.

Konferansın geneli açısından, yapılan tartışmalardan beklediğimi buldum mu? Az çok bulduğumu söyleyebilirim. Genel olarak Büyük Ortadoğu Projesi’ne karşı nasıl mücadele edeceğimizden ziyade birkaç farklı proje geliştirilmeye çalışılmış. Lübnan direnişine yoğunlaşan bir konferanstan bu beklenen bir sonuç olmakla beraber bende daha kapsamlı bir projenin, bir önerinin tartışılacağı gibi bir beklenti de vardı. O konuda pek bir ortaklaşma olmadı. Hem Türkiye hem de diğer uluslararası delegasyonların en yoğun katıldığı direniş ve strateji atölyesi direnişin selamlanmasından pek öteye gidemedi. Önümüzdeki süreçte daha kapsamlı bir şekilde ne yapılması gerektiğini netleştirmek için bu konferansın devamı getirilmeli. Yeni toplantılar yapılmalı.

Bence, bizim Türkiye’den gitmemiz ve organize bir şekilde gitmemiz çok değerli bir çabaydı. Bir dizi sıkıntılar yaşadık ama genel olarak olumlu izlenimlerle ayrıldım.

Reklamlar

2 Yanıt

  1. sevgili gözde yazında çözüm yollarının pek ele alınmadığını mücadele şeklinin belirtilmediğinden bahsetmissin çözüm olarak ben şu öneriyi sunmak istiyorum seninde çok iyi bildiğin gibi ülkemizde ve diğer ezilen halklarda bu ezilmenin tek bir nedeni var diye düşünüyorum oda toplumsal bilincin oluşmaması olarak görüyorum.çözüm yolu olarak şunu önermek istiyorum topyekün bir savaş acalım ama bu savaş oyle bir savas olsun ki bir toplumsal aydınlanma savaşı olsun geçmiş ile geleceğin feodalite ile çağdaşlıgın şeriat ile aydınlanmanın hurafe ile bilimin savaşı olsun. Şunu çok iyi biliyor ve görüyoruz ki şu anda türkiye ve özellikle ortadoğuda yönetmenliğini başta ABD ve g8 ülkelerinin yaptıgı başrollerini çogu satın alınmış politikacıların paylaştığı ve figüran olarak halkın seçildiği insan dışı bir oyun oynanıyor ve bizim verecegimiz savaş oyle bir savaş olmalı ki halkı figüranlıktan öte senaryoya müdahale etmesini yönetmenlige soyunmasını başrol oynamasını sağlamamız gereken bir savaş.ve bu savaşın zaferi insanları ezdirmeyen sömürmeyen savaşlara zorlanmayan düşmanlıkların kalktığı sevgi dolu bir dünya olacaktır…

    saygılarımla

  2. kolay gelsin umarım bişeyler düzelir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: